Znane wypieki Oskroba na Future Private Labels w Targach Kielce. Tradycja i nowoczesność propozycją dla marek własnych

Kiedy firma Oskroba startowała w biznesie była małą rodzinną piekarnią z zaledwie jednym piecem. Dziś to duże przedsiębiorstwo dysponujące trzema zakładami produkcyjnymi.

Firma znana z wypieków dystrybuowanych w hipermarketach i 150 własnych placówkach pojawia swój potencjał zaprezentuje na IV Targach Future Private Labels w Targach Kielce. Doświadczenie, wiedza i tajniki zawodu piekarza przechodzą tu z ojca na syna, a firma nieustannie czerpie z polskich tradycji piekarskich.

Swój sukces zawdzięczają umiejętnemu łączeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wieloletniego doświadczenia. Doskonałym przykładem tego, jak można łączyć tradycję i nowoczesność, jest nowa linia do produkcji chleba formowego na naturalnym zakwasie, wykorzystująca rewolucyjną technologię czystych pomieszczeń (clean room). Jest to najnowocześniejsza, a przy tym naturalna metoda przedłużania trwałości pieczywa.

KK

PRODUCENCI EKOLOGICZNI NA FUTURE PRIVATE LABELS

Firmy związane ze Stowarzyszeniem Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia” zaprezentują się podczas FPL w Targach Kielce.

Trend na produkty bio i eko wśród marek własnych jest bardzo mocno. Będzie on tematem jednej z prelekcji Konfernecji Future Private Labes, a podczas targów marki własnej Future Private Labels w Targach Kielce pod egidą „Polskiej Ekologii” zaprezentuje się 8 firm. Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia” skupia firmy z całej Polski. Promuje polskie produkty ekologiczne, tworzy bazę producentów żywności eko w Polsce, poszukuje  możliwości wykorzystania funduszy UE przeznaczonych na rozwój rolnictwa ekologicznego.

Oto wystawcy prezentujący się na stoisku Polskiej Ekologii:

Agram S.A. – polska firma z 50 letnią tradycją zajmująca się produkcją mrożonek owocowo-warzywnych z żyznych ziem Lubelszczyzny. Smolinfish jest firmą posiadającą własną hodowlę oraz przetwórnię ryb z czystego ekologicznie obszaru Natura 2000.

Naturia – rodzinna firma, która  zajmuje się produkcją kombuchy z chmielem, miętą i pokrzywą. Kombucha to ekologiczny mikrobiologiczny napój herbaciany, bogaty w witaminy i składniki odżywcze, wykazujące pozytywny wpływ na zdrowie.

Firma MIR-LEK jest natomiast producentem mieszanek ziołowych, herbat funkcjonalnych, suplementów diety, które zaprezentuje w Kielcach jako propozycję dla osob poszukujących innowacji dla sektora marek własnych.

Wśród wystawców „Polskiej Ekologii” znalazła się również krakowska Piekarnia Jerzego i Barbary Buczek. To firma z 70 letnim doświadczeniem, specjalizująca się min. w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów piekarniczo-cukierniczych, obecnie nasza oferta obejmuje ponad 300 wyrobów, między innymi pieczywo bio.

Jedną z firm prezentujących się podczas FPL jest także „Elena” wiodący producent pośród krajowych i zagranicznych producentów liofilizowanej żywności. Jej produkty liofilizowane w 90% zachowują wszelkie wartości odżywcze i witaminy, smak, aromat. Doceniane są nie tylko jako naturalne dodatki do żywności ale także jako znakomita przekąska dla osób ceniących zdrowy sposób życia.

Korab Garden jest producentem żywności organicznej, specjalizującym  się w produkcji owoców bio, takich jak aronia i czarna porzeczka o wysokiej zawartości antyoxydantów, co sprawia że są najzdrowszymi owocami na świecie. Firma posiada własne plantacje i zakład produkcyjny. Przetwarza owoce w soki NFC, koncentraty do produkcji soków, proszki, liofilizaty, mrożone i suszone owoce.

Na stoisku Polskiej Ekologii obecna będzie również firma Soligrano. W swoje ofercie posiada, m.in. amarantus, orkisz, żyto i grykę w chrupiącej odsłonie. Soligrano dysponuje szeroką gamą produktów, których głównym i podstawowym składnikiem są ziarna poddane puffingowi (ekspandowaniu), czyli najprościej mówiąc „nadmuchaniu”. Do produkcji nie są wykorzystywane substancje chemiczne, a ziarna zachowują większość swoich wartości odżywczych. Soligrano podczas Future Private Labels 2017 przedstawi także produkty bio oraz bezglutenowe, a także mieszanki ze słodkimi dodatkami.

Wszystkie firmy można spotkać podczas targów marki własnej Future Private Labels w Targach Kielce od 25-26 października.

 

Nowe wyzwania w zarządzaniu markami własnymi – rady i inspiracje na FUTURE PRIVATE LABELS

O trendach, innowacjach i nowych niszowych segmentach w Private Labels opowie na konferencji Future Private Labels Dorota Kałowska – ekspert Polskiej Izby Handlu i Partner w Cobalt Spark, od kilkunastu lat pracująca z sieciami w zakresie marek własnych. Z wykładu można będzie wynieść ciekawe inspiracje i pomysły co do marek własnych.

Szczegółowy program konferencji na www.futureprivatelabels.pl/pl/konferencja/
Pomysły na nowe produkty można będzie zdobyć na towarzyszących konferencji Targach Producentów Marek Własnych i od razu porozmawiać z producentami.
Wśród takich inspiracji mogą być liofilizaty produkowane przez firmę ELENA WPPH Import – polskiej firmy, która jako pierwsza wprowadziła produkty liofilizowane w naszym kraju a obecnie jest jednym z trzech największych producentów liofilizatów w Europie.


Innym przykładem jest Piekarnia OSKROBA S.A. wykorzystująca w produkcji chleba rewolucyjną technologię czystych pomieszczeń (clean room). Jest to najnowocześniejsza, a przy tym naturalna, metoda przedłużania trwałości pieczywa.
Ciekawe produkty oferuje również firma Contimax S.A. — jeden z największych producentów przetworów rybnych w kraju, której produkty zostały wyróżnione tytułem Odkrycie Roku w konkursie Laur Konsumenta 2009.
Na targach swoje produkty zaprezentuje także największy włoski producent jajek wielkanocnych Walcor, dostarczający słodycze do wielu sieci europejskich.

Zapraszamy! Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji. Więcej informacji na www.futureprivatelabels.pl

Warsztaty opakowań z najlepszymi z branży, wielu wystawców prezentujących opakowania na najbliższym Future Private Labels

Private Labels czy Private Brands? Czy marki własne są skazane na cenę? Czy muszą kopiować wielkie marki? O strategiach marek własnych w przyszłości opowie na bezpłatnych warsztatach opakowań podczas Future Private Labels Wojciech Mirowski z New Brand Attitude, autor brandingu największych polskich marek (mBank, Tyskie, Lech, Żywiec czy WP-Wirtualna Polska), nominowany do nagrody Człowieka Roku w 2002 r. przez redakcję miesięcznika Impact za stworzenie logo Polski (latawiec).

Szczegółowy program warsztatów: www.futureprivatelabels.pl/pl/warsztaty/

Wojciech Mierowski będzie również prelegentem na konferencji Future PRivate Labels (program: www.futureprivatelabels.pl/pl/konferencja).

Tak bogaty program warsztatów mógł być stworzony dzięki zaangażowaniu firm związanych z opakowaniami. W tym roku wśród wystawców Future Private Lables jest ich szczególnie dużo. Zachęcamy do odwiedzenia ich stoisk, np. firmy Coffee Service Sp. z o.o., produkującej m.in.: opakowania foliowe, torebki foliowe doypack  (doypack z zamknięciem strunowym / z zipem / lub ze struną).

Kolejny wystawca Sofrupak Witold Gaj, zajmuje się  produkcją opakowań papierowych i tekturowych. Firma jest autorem innowacyjnych, ekologicznych opakowań SoFruPak®, dzięki którym możliwe jest dłuższe i efektywniejsze przechowywanie świeżych owoców. Natomiast Techpack Group Sp. z o.o. w trakcie wystawy zaprezentuje swoje opakowania i ekspozytory z tekstury falistej oraz litej.

Obecni będą również zagraniczni wystawcy np. PJSC Kyiv Cardboard and Paper Mill, która zajmuje się produkcją wyrobów tekturowych oraz papierniczych. W swoim portfolio firma posiada opakowania faliste, kartony, a także aktykuły higieniczne takie jak chusteczki, papier do kuchni czy papier toaletowy.

Zapraszamy na najbliższe Future Private Labels. Dla specjalistów z branży wstęp darmowy, rejestracja na http://bit.ly/2xw98CI .

Stowarzyszenie Polska Ekologia partnerem FUTURE PRIVATE LABELS

O tym jak mocne są trendy ekologiczne w markach własnych będzie mowa nie tylko na towarzyszącej targom konferencji (program: http://www.futureprivatelabels.pl/pl/konferencja/).

Te trendy mocno widoczne będą też na hali targowej, ponieważ Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia zostało partnerem Future Private Labels. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska stowarzyszenia, na którym prezentować się będą jego firmy członkowskie.

Zapraszamy  również do odwiedzenia innych firm produkujących ekologiczne produkty, np. firmy Naturia S.C., producenta ekologicznego herbacianego napoju mikrobiologicznego, powstałego na bazie wody strukturyzowanej z fermentowaną kombuchą.

Napoje alkoholowe na FUTURE PRIVATE LABELS

Targi dostawców dla sieci handlowych nie mogą odbyć się bez producentów napojów alkoholowych. W końcu Polska to największy w Unii Europejskiej oraz czwarty na świecie producent wódki.

Zapraszamy restauratorów, hurtowników i sieci handlowe do odwiedzenia stoiska spółki AGROPOL, której tradycje winiarskie sięgają 1953 roku. Na stoisku można będzie wypróbować orzeźwiające cydry, nalewki, grzańce oraz wina deserowe i musujące.

Swoje wyroby prezentować będzie także spółka JAKO, producent wielu rodzajów cieszących się uznaniem konsumentów i ekspertów piw, wśród których są znane CELTYCKIE, ZŁOTY ŁAN i HUBERT PILS.

Alkohole będą również służyły jako przykłady podczas prelekcji na WARSZTATACH dotyczących opakowań. Na prelekcji w dniu 26.10 Maciej Konopka i Jakub Śwircz z Brandy Design opowiedzą o projektach dla Wódki Żołądkowej Gorzkiej i Cydru Lubelskiego, które zakończyły się sukcesem tych marek. Zapraszamy do udziału, wstęp na warsztaty i na targi jest bezpłatny!

Szczegółowy program warsztatów: http://www.futureprivatelabels.pl/pl/warsztaty/

Trendy WEGE i BIO obowiązkowo na FUTURE PRIVATE LABELS

To obecnie jest standardem, że najnowsze trendy na rynku FMCG niemal natychmiast stają się częścią segmentu marek własnych. Dlatego o najnowszych trendach wege i bio na rynku FMCG oraz insightach konsumenckich na temat zdrowej żywności, opowie na konferencji Karolina Liberka, specjalistka od zachowań zakupowych Polaków (szczegóły wystąpienia na http://www.futureprivatelabels.pl/pl/konferencja/)

Także wśród wystawianych na targach produktów nie zabraknie wystawców produktów ekologicznych i naturalnych.

Jednym z jest firma BIO PLANET S.A.  – lider rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej. Firma ta od blisko 11 lat oferuje około 4000 produktów, które zaspokajają potrzeby klientów zainteresowanych żywnością bio.

Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska firmy Sądecki Bartnik sp. z o.o. , rodzinnej firmy założonej w 1973 r. w Stróżach koło Grybowa. Tereny ekologicznie czyste stały się idealną bazą dla gospodarstwa pozyskującego najwyższej jakości produkty pszczele.

Zachęcamy do śledzenia aktualności o tematach konferencji i wystawcach Future Private Labels Poland & CEE.

Ostatnie 2 dni na zgłoszenia do konkursu na najlepsze opakowanie marek własnych

Przypominamy o zgłaszaniu produktów do konkursu BEST PRIVATE LABEL PACKAGING pod patronatem Packaging Polska.  Udział w konkursie jest darmowy.

Opakowania mogą zgłaszać projektanci opakowań marek własnych, producenci tych marek lub ich właściciele.
Udział w konkursie to dodatkowa, darmowa promocja Państwa produktów w ramach targów:
– Wszystkie zgłoszone opakowania zostaną wystawione w specjalnej strefie na targach FPL .
– Zwycięzcy zostaną opublikowani na łamach Packaging Polska i naszych serwisach. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają roczną, darmową prenumeratę miesięcznika Packaging Polska.

Zgłoszenie należy przesyłać do 11 października. Formularz zgłoszeniowy i wszystkie szczegóły znajdą Państwo na: www.konkurs-packaging.targikielce.pl

Ekspozycja produktów zgłoszonych do konkursu podczas FUTURE PRIVATE LABELS 2016.

Opakowania pod lupą na nadchodzącym FPL – Polska Izba Opakowań partnerem targów

 

FUTURE PRIVATE LABELS nawiązało współpracę z Polską Izbą Opakowań skupiającą producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Przedstawicieli izby można będzie spotkać na stoisku podczas Targów i uzyskać od nich informacje i materiały dotyczące tematyki opakowań.

Opakowania to jeden z wiodących tematów podczas nadchodzących targów. Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących opakowań, ich program jest na: http://www.futureprivatelabels.pl/pl/warsztaty/

Do 10 października czekamy również na zgłoszenia produktów do konkursu na najlepsze opakowanie marek własnych. Udział jest bezpłatny. Szczegóły na: www.konkurs-packaging.targikielce.pl

_____

Polska Izba Opakowań udziela wsparcia w rozwoju firm z przemysłu opakowań, zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych.

Izba prowadzi portal branżowy www.pakowanie.info. Jest organizatorem Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej i współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar. Przyznaje tytuły „Zasłużony dla przemysłu opakowań” oraz „Firma zasłużona dla przemysłu opakowań”. Izba jest także inicjatorem „Dnia Opakowań” (15 września).

Silna reprezentacja firm spożywczych na Targach Future Private Labels

Wśród wystawców targów Future Private Labels jest wiele firm spożywczych, na przykład firma Hilcona, której założyciel jako pierwszy na świecie wprowadził do obrotu mrożonki. Obecnie firma produkuje nie tylko produkty mrożone, ale również świeże sosy i makarony, gotowe dania, konserwy i kanapki.

Mrożone warzywa i owoce produkuje także inny wystawca, firma AGRAM S.A., w 100% polska firma handlowo-produkcyjna z 50 letnią tradycją. Surowiec do jej produktów stanowią ekologiczne płody z żyznych gleb Lubelszczyzny.

Na targach zapraszamy również do odwiedzenia stoiska firmy Złoto Polskie, producenta najwyższej jakości olejów tłoczonych na zimno, znanych pod marką 10-stopniowe. Firma posiada dodatkowe dwa brandy Olandię i Revitalen.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji  na temat wystawców Targów Future Private Labels, które odbędą się już 25-26 października w Kielcach.